Mahkumlar Mektup Gönderebilirmi?

Mahkumlar Mektup Gönderebilirmi?

Dünyanın her yerinde bulunan cezaevlerinde kalan mahkumlar, dışarıdaki yakınlarına hiç bir koşul aranmaksızın Mektup gönderebilir ve Mektup alabilirler. Mahkumlar haftalık telefon görüşmesi veya Görüntülü konuşma yada açık kapalı ziyaretler için akrabalık yakınlık şartları aransada, Mahkumların mektup gönderip Mektup alabilmelerinde en küçük bir şart koşul bulunmamaktadır.

Mahkumlar Mektupla birlikte Fotoğraf Kartpostal gibi içeriklerde gönderebilirler. Cezaevi kantininden temin edecekleri desenli kağıtlar zarflar kullanabilirler. Mektuplarında sayfa sınırı yoktur. Onlarca sayfa mektup gönderebilirler. Mektuplarında el çizimi küçük resimler kullanabilirler sakınca yoktur.

Mektuplar her sabah 8 sayımı ile cezaevi personeli tarafından toplanır. Toplanan mektuplar Mektup okuma komisyonuna gider. Mektup okuma komisyonundan geçtikten sonra PTT ye gönderilip posta sürecine girer. Mahkumlar aynı dışardakiler gibi mektuplarını APS veya İadeli Taahhütlü yada APS Kargo şeklinde gönderebilirler. APS ve APS Kargo tipi gönderileri mahkumlar karşı ödemelide gönderebilirler. Bu tip gönderi şekli alıcıya sms ile bilgi verildiği için çok daha iyidir. Alıcı rahatlıkla cezaeevinden gelecek mektubu takip edebilir. İadeli Taahütlü ise sms ile bilgilendirilme seçeneği olmadığı için alıcıya bilgi gitmez. Adreste olmazsanız geri döner ve çok üzülürsünüz.

Cezaevinden mektup beklemek için önce cezaevine mektup göndermelisiniz. Haydi Tıklayıp mektup gönderin.