Köy Dağıtımına Tabi Bekliyor Nedir, Ne Demektir?

Köy Dağıtımına Tabi Bekliyor Nedir, Ne Demektir?

Köy dağıtımına tabi bekliyor hata kodu, Gönderdiğiniz Mektup yada Kargonun Alıcı adresinin şehir merkezinde değilde, şehrin dışında olduğu anlamına gelir. Bu adrese postacı her gün gitmez. Bir kaç günde bir biriken gönderileri topluca götürürler. Bu durumda Mektup yada Kargo ilgili PTT şubesinde beklerken Takip sayfasında Köy dağıtımına tabi bekliyor hatası görürsünüz.

Arkadaşlar bu hata genellikle PTT mektup takip yada kargo takip ekranında görülür. Yine çoklukla Cezaevlerine gönderilen Mektup yada Kargonun takibi sırasında görülür. Bunun nedeni Alıcı adres Cezaevi olunca Güvenlik daima ön plandadır ve teslim sürelerinde kurallar değişir.

1. Cezaevi yönetimi biriken kargo yada mektupları Cezaevine postacıların getirmesini istemez. PTT kurumunda biriken gönderileri Cezaevi personeli bazı günlerde gidip kendileri alırlar. İşte bu bekleme süresinde siz ekranda Köy dağıtımına tabi bekliyor yazısı görürsünüz. Ne zaman gelip alacakları bilinmez. Siz sorsanızda cevap alamazsınız. Nedeni daima güvenliktir.

2. Bazı durumlarda ise biriken gönderileri Cezaevi yönetimi Posta görevlisinin Cezaevine getirmesini ister. Yine bu bekleme süresinde siz Köy dağıtımına tabi bekliyor yazısını görürsünüz.

Her iki durumda çok can sıkıcıdır. Bir bilinmezlik durumu oluşur. Gönderi bazen 4 gün bile bekler. 10 yıllık cezaevlerine Mektup gönderme hizmet süremizde, üyelerimizden daima çok sert geri dönüşleri sadece bu durumdan dolayı aldık. Ancak bu durum için yapılacak bir şey yok. Hızlandırmak mümkün değildir. Bu cezaevinin karşısındaki köyden bile gönderi yapsanız aynı şekilde bekleme süresi olacaktır.

Tabi bekleme süresinin son gününde gönderiniz PTT şubesine varırsa buda tamamen şansınızdan kaynaklanır. Hiç bekleme yapmayacaktır. Bu bekleme süresi tecrübelerimize göre maximum 4 gündür. 4 günden fazla bekleyen gönderi hiç görmedik. En kısa 1 gündür.

Postaneye gitmeden Mektup yazıp Resimlerde ekleyerek göndermek için Tıklayınız

Birbirinden güzel desenli kağıtlarımıza yazılmış örnek mektuplarımızı görmek için Tıklayın