Cezaevine mektuplar neden geç gider?

Cezaevine mektuplar neden geç gider?

Cezaevlerine gönderilen Mektuplar ve Kargolar büyük oranda çok geç gider. Tam 12 Yıldır Cezaevlerine mektuıp göndermekteyiz. Ciddi tecrübemizle edindiğimiz Cezaevine mektuplar neden geç gider? sorusunun kesin nedenleri sıralayacağız. 

1- Cezaevleri sadece PTT kurumu ile gönderilen mektup ve kargoları kabul eder. PTT Kargo ise Devlet kuırumu olduğu için Devletin tüm gönderilerini taşır ve güvenilir olduğu için tercih edilir bu gibi nedenlerle her zaman yoğun olur. Diğer kargo firmalarından daha yavaş çalışır. Yurtiçi 2-4 iş günü içinde ancak teslim eder.

2- Posta süreci tamamlanmış olsa bile sıra geldi mektubun yada kargonun Cezaevine teslim edilme merasimine. Neden Merasim dedik anlatacağız.

a- Arkadaşlar bazı cezaevleri postacının cezaevine gelmesine izin vermez. onlarca güvenlik nedenleri vardır. Bu nedenle cezaevi personeli PTT şubesine gelip kendileri alırlar. Bazen haftada 1 kez bazen 2-3 bazen haftanın her günü gelirler alırlar. İşte bu belirsizlik içinde gönderilerin PTT de bekleme süresi vardır. Bu bekleme süresinde sizler sorgulama sayfasında (PTT İşyerinde Bekliyor yada Köy dağıtımına tabi bekliyor) şeklinde görürsünüz. Bu bekleme süresini bilmeyen üyelerimiz bize çok baskı yapmaktalar malesef.

Köy Dağıtımına Tabi Bekliyor Nedir

b- Bazı cezaevlerine ise gönderileri PTT görevlileri götürür. Ancak cezaevi şehir dışındadır ve PTT görevlileri haftanın bazı günleri gider. İşte yine bu belirsizlik içinde gönderilerin PTT de bekleme süresi vardır. Bu bekleme süresinde sizler sorgulama sayfasında (PTT İşyerinde Bekliyor yada Köy dağıtımına tabi bekliyor) şeklinde görürsünüz. Hakikaten can sıkıcı bir durum.

c- Arkadaşlar bu şıkkı iyice okuyu anlayın. Bazen de Mektuplar cezaevine öyle yada böyle şekilde teslim edilir ama siz ekranda hala bekliyor olarak görmeye devam edersiniz. Bunun nedeni şu, cezaevi gönderileri topluca teslim alır ama ptt kabul edilmeyecek gönderilerde olduğu için cezaevine süre tanır. cezaevi işine yarayan gönderileri alır teslim edildi yapılır tahliye sevk vs olmuş iade edilecek gönderileri reddeder. cezaevi yüzlerce gönderiyi kontrol edip bildirmesi 2 gün zaman alır. Bu 2 gün boyunca da sorgulama sayfasında Bekliyor vs olarak görebilirsiniz..

d- Yine cezaevi bir duyum veya ihbar alabilir ve gönderileri PTT de süresiz bekletebilir. Bu yakınlarınızı korumak içindir. İşte bu gibi nedenlerle Cezaevine mektuplar geç gider