Cezaevine Mektup Kaç Günde Gider?

Cezaevine Mektup Kaç Günde Gider?

Cezaevine gönderilen mektuplar 1-3 iş günü içinde cezaevine teslim edilir. Cezaevine teslim edildikten sonraki 1-5 gün içindede mektup okuma komisyonundan geçerek, yakınınızın kaldığı koğuşun mektup gününe bağlı olarak mahkuma teslim edilir. Bazı şehirdışında olan cezaevlerine teslim edilmesi 7 gün alabilr ama bu durumda olan cezaevi sayısı çok azdır. Şimdi önemli kısa açıklamalar buyrun...

Günümüz teknolojileri ile özgür insanlar, anlık olarak iletişim kurmaya alışıktırlar. Ancak her insan bir mahkum adayıdır deriz ya hep. Olduda özgür insanlardan birisi ansızın cezaevine düşünce bu anlık iletişim bir anda yüzlerce yıl geriye gider ve diğer bir özgür insan Mektup yazmak zorunda kalır. Sonrasında bizlere yüzlerce kez sorulan o malum soru ' Cezaevine Mektup Kaç Günde Gider ? ' 

Arkadaşlar Cezaevlerine Mektup 1 ile 7 gün arasında gider. Şimdi aradaki farklara gelelim. PTT kurumunun öngördüğü süreleri daima mektubun PTT ye teslim gününden bir sonraki gün başlar bunu unutmayalım. ve süreler iş günüdür.

Aynı şehirde, şehiriçi bir mektup atarsanız bu mektup 1 günde teslim edilir cezavine.

Bir başka şehirden bir başka şehirdeki Cezaevine mektup atarsanız 2 gün içinde gider. Bunlar daima iş günleridir.

Mektup gönderdiğiniz Cezaevi eğer şehirin dışında ise, aynı şehirden gönderseniz bile bu mektubun teslim edilme süresi 2 ile 5 gün arasında değişir. Nedenmi? Çünkü şehir dışındaki cezaevlerinin bazıları, Cezaevine en yakın PTT şubesinde, Cezaevine gelen mektuplar biriktiğinde giderler ve kendileri alırlar topluca. Teslim alma günleri değişebildiği için kesin şu gün denilemez. Bazen de postacı 2-3 günde bir biriken mektupları cezaevine götürerek topluca teslim eder. Çoğu kez ' Arkadaşımın yakını aynı cezaevinde ve onun mektubu 2 günde gitti benimki neden 5 gün oldu hala bekliyor' sitemini inanın yüzlerce kez duyduk. Öyleki bütün öfkesini bizden çıkaran ve bizi çok üzen üyelerimiz oldu. Arkadaşlar mektupların birikip cezaevine gideceği güne şans eseri denk gelirse mektubunuz 2  günde gitmiş olur. Ama mektubunuz bu teslimattan hemen sonra ilgili PTT şubesine varırsa 3-4 gün bekleyebilir. Bu PTT nin yada bizim veya cezaevinin suçu hatası değildir. Bir şey yapılabilirmi Hayır tabiki. Allah düşürmesin diyelim.

Birde PTT şubesinden barkodsuz basit gönderi ile gönderilen mektuplar vardır. Bunların teslimatı 1 ayı bulabilir. Nedenmi?  inanın bizde bilmiyoruz. Barkodsuz göndermeyin.

MektupYaz uygulamamız ile postaneye gitmeden mektup yazmak ve göndermek için Tıklayınız.

MektupYaz uygulamamız üzerinde gönderdiğiniz mektubunuzu nasıl takip edebileceğinizi bilmek istiyorsanız Tıklayın.

Çok önemli bir konuda şuki, mektup cezaevine teslim edilir edilmez alıcıya gitmez. Komisyondan geçer. Bilgi için Tıklayınız.