Sincan Cezaevine Mektup Nasıl Yazılır?

Sincan Cezaevine Mektup Nasıl Yazılır?

   Sincan Cezaevi Ankaranın Sincan ilçesinde bulunmaktadır. 2017 Yılında hizmete açılan Sincan kapalı ceza infaz kurumu  L ve F tipi güvenlik seviyesi olarak toplam 13 kısımdan oluşmaktadır. Toplam kapasitesi 7000 bulmaktadır. Sincan Cezaevi Adresi  ( Adalet, Adalet Cad 069466 Sincan Ankara) Şeklindedir. Mektup adresi bu şekilde olmalıdır. Ancak mutlaka kısım numarasıda yazılmalıdır.  Kısım numarası olduktan sonra koğuş numarası varsa yazmak çok iyi olur. Yoksa zorunlu değildir. Peki Sincan cezaevine mektup nasıl yazılır kısa göz atalım.

sincan cezaevi, cezaevine mektup, mektup gönder, mektup yaz, online mektup

Cezaevi 13 kısıma ayrılmıştır. Bu nedenle Sincan Cezaevine Mektup gönderirken alıcı adreste kısım numarasını da belirtmek gerekir. örnek ( Sincan K.C.İ.K L Tipi D16 Koğuşu) şeklinde. Eğer kısım numarası bilmiyorsanız cezaevini arayıp yakınınızın hangi kısımda kaldığını öğrenerek mektup gönderin. Sincan cezaevi çok büyük ve kalabalık bir cezaevidir. Mutlaka detayları adresle birlikte kaydetmeliyiz. Yanlış kısma giden mektubun doğru kısma gitmesi ile personel uğraşmayabilir ve mektubu geri gönderebilir.

1- Sincan Cezaevine Mektup Nasıl Yazılır ve Nasıl Gönderilir

Sincan Cezaevine Mektup göndermek istiyorsanız, Temiz kağıt ve zarf bulun güzelce yazın postaneye gidin gibi klişe işleri bırakalım. Bu sayfayı ziyaret ettiğinize göre muhtemelen cezaevindeki bir yakınınıza mektup göndermek istiyorsunuz. O zaman postaneye gitmeden kağıt kalem gerekmeden mektup yazıp göndermek ve hatta resimler kartpostallar ve her mektuba 1 tane ücretsiz kitapta ekleyerek postalamak için doğru yerdesiniz. MektupYaz yazdığınız mektupları seçtiğiniz desenlerdeki kağıtlara baskısını yapar ve yine seçtiğiniz desenlerdeki zarflara eklediğiniz resim kartpostal gibi diğer içeriklerle birlikte koyarak PTT ile dünyanın her yerindeki alıcıya ulaştırır.

   2- MektupYaz Uygulaması İle Sincan Cezaevine Mektup Yazılır, Nasıl Gönderilir?

Web sitemize Buradan kolay ve basit bilgilerle bir kaç saniye içinde üye olup mektup yazılacak panele giriş yapın. Sizi bu şekilde panelimz karşılayacak.

sincan cezaevine mektup, mektup yaz, mektup gönder, online mektup

Düz beyaz yada harika desenli kağıtlarımızdan birini seçin. Seçtiğiniz kağıt sayfanın altında açılacaktır. Sayfanın üzerine mektubunuzu yazın. Yine aynı alanda üst kısımda Fotoğraf Ekle, Kitap Seç Dosya Belge gibi gerçekten benzersiz hizmetleri göreceksiniz. İhtiyacınız olanları kullanabilirsiniz. Eklediğiniz her şey ödeme aşamasından sonra otomatik olarak baskı sürecine girer. HP Marka 120 Gramlık 1 Kalite kağıtlara mektuplar basılır. Diğer içeriklerinde baskı süreci tamamladıktan sonra zarflara konulan mektuplar her gün sabah ve öğleden sonra olmak üzere yola çıkar.

    3- MektupYaz Uygulamasının Avantaları Nelerdir?

1. Postaneye gidip ve saatlerce sıra beklemek zorunda kalmazsınız.  

2. Denizde vapurda uçakta tatilde yurtdışında uzatmayalım isterseniz uzayda bile olsanız Sincan Cezaevine Mektup gönderebilirsiniz.

3. Birbirinden güzel desenli kağıtlar ve zarfları kolayca seçip kullanabilirsiniz.

4. Her mektup için 1 kitap ücretsiz olarak ekleyebilirsiniz. Cezaevlerinde kitapların ne kadar değerli olduğunu bu deneyimi yaşamayanlar malesef bilemezler.

Takip kolaylığı, Resim ekleme, Dosya Belge ekleme, olası hatalarınızı tecrübe ile önleme ve daha pek çok avantaları sizleri sıkmamak adına hızlıca geçelim.

Silivri Cezaevine Göndereceğiniz bu ilk mektubunuzsa ve ne yazacağınızı bilemediyseniz ki bu sık olur Buraya tıklayıp yazımızı okuyun. Harikulade fikirler bulacaksınız.

Mektuplarınızda fotoğraf eklemek istediniz ama nahgi fotoğrafları göndereceğiniz konusunda tereddüde düştüyseniz Burayı tıklayıp yine mükemmel fikirler edinebilirsiniz.

    5- Sincan Cezaevine Mektup Kaç Günde Teslim Ediliyor?

 Sincan Cezaevine Mektuplar 1-2  iş günü içinde teslim edilir. Örnek pazartesi saat 16:00 dan önce ödemesini tamamladığınız mektup salı yada çarşamba günü teslim edilir. Sonraki günlerde bu periyodik cetvele göre işler. Mektubun cezavine teslim edilmiş olması hemen sahibine ulaşmış olduğu anlamına gelmez. Mektup önce mektup okuma komisyonu ardından ise koğuşun mektup gününü bekler. 

İnternet sitemize Buradan üye girişi yapabilirsiniz.

Hala elde mektup yazıp Sincan Cezaevine göndermek istiyormusunuz?