PTT Mektup Nasıl Gönderilir?

PTT Mektup Nasıl Gönderilir?

E-Mektup olarak anılan mektup gönderme hizmetimiz henüz yokken. mektuplarımızı elde yazıp PTT ile gönderiyorduk. Hizmetimiz hem mektup kalitesini desenli kağıtlarla ve desenli zarflarla zirveye taşıdı hemde çok ama çok kolay hale getirdi. Şu an hem daha kolay hem daha çok mektup yazılıp gönderiliyor. Hemde mektuplarımız PTT güvencesi ile gönderiliyor.

Eğer mektuplarınızı elde yazıp göndermek konusunda ısrarcı değilseniz Buradan detaylı bilgi alıp mektuplarınızı Buradaki tarife göre yazıp gönderebilirsiniz. Eğer elde yazıp göndermek isterseniz size  kısaca  PTT mektup nasıl gönderilir anlatalım. Mektubu yazma işleminden PTT ye kadar kısa bir yolculuk için haydi...

1- Kağıt seçimi

Mektubu yazacağınız kağıt her zaman tertemiz kırışıksız ve düzgün olmalıdır. Bu durum mektubu alacak kişiye ne kadar önem verdiğinizi gösterir. Mümkünse duydularınızz mecazi anlamda anlatacak desenlere sahip bir kağıt seçin. Eğer iş amaçlı bir mektupsa antentli bir kağıt seçin. Bunlar yoksa biraz gramalı 100-120 gramlık bir kağıt seçin.

2- Zarf seçimi

Yine kağıt seçimşnde gösterdiğiniz özeni zarf zeçimindede gösterin. Bu nedenle biz web sayfalarımıza yüzlerce farklı harika desenli kağıtlar ve zarflar koyduk. Ancak kırtasiyelerde satılan desenli güzel zarflar var mutlaka terci ediniz. Zarfı nasıl hazırlayacağınızı öğrenmek için burayı Tıklayın.

3- Mektup Yazma Kuralları

Mektuplarınızı gelişigüel değil usulüne uygun yazınız. Mektupta neler yazacağınıza karar veremediyseniz burayı Tıklayın. mutlaka harika fikirler edineceksiniz. Aşk mektupları yazacaksanız burayı Tıklatın. Siz mükemmel fikirler vereceğiz. İş mektupları yazmak istiyorsanızda Buradan harika fikirler edinin. Cezaevlerine mektup yazmak isterseniz Buradan eşsiz yazımıza göz atın.

4- PTT Mektup Gönderme

Tüm işlemler tamam sıra geldi PTT Mektup göndermeye. Bir zahmet en yakın ptt şubesini Buradan bulup şahsen müracaat edin. PTT kurumuna vardığınızda gişede memura mektubu verdikten sonra memur size mektubu hangi gönderi biçimi ile göndermeniz gerektiğini soracaktır. Eğer mümkünse sizin için APS veya APS Kargo yapın. Şehir içi ve şehir dışı fiyatları değişecektir. Eğer bunu pahalı buluyorsanız Takipli de denilen Taahhütlü yapın. Ama lma haberli özelliği tercih etmeyin. Hem pahalı hem de gereksiz. Size verilecek barkod numarası ile zaten ne zaman teslim edildiğini görebileceksiniz. Mektubun ptt tarafından alıcıya ne kadar sürede teslim edileceğini öğrenmek için burayı Tıklayın. 

Siz en iyisihiç bunlarla uğraşmayın. Buradan web sitemize basitçe üye olup harika içeriklerle mektubunuzu yazın biz PTT ile gönderelim.