APS Mektup Nedir?

APS Mektup Nedir?

APS PTT kurumunun bir ve en hızlı mektup gönderme şeklidir. Bir yolculuk yapmak istediğinizde, size neyle gitmek istediğiniz sorarlarya hani, uçaklamı otobüslemi diye. İşte PTT kurumuna mektup atmak için gittiğinizde PTT görevlisi size mektubu nasıl göndermek istediğinizi sorar. En hızlı şekilde olsun isterseniz APS olarak göndermek istiyorum diyebilirsiniz. Süreleri Buradan sorgulayabilirsiniz.

PTT kurumu APS ile Mektup gönderimlerinde 1-2 iş günü içinde teslim süresi öngörür. Bu süreler Mektubu PTT kurumuna teslim ettikten bir gün sonra başlar bunu unutmayın. Resmi tatiller ve hafta sonları sürelerden sayılmaz. Doğal afetler salgın hastalıklar savaş hali vs gibi elde olmayan mücbir nedenlerlede bu süreler uzayabilir.

Cezaevlerine APS ile mektup gönderimlerinde ise bu süreler 2 nedenden dolayı uzayabilir. Birincisi Mektuplar varış şehrine vardıktan sonra, teslim edilecek cezaevinin uygulamasına bağlı olarak PTT tarafından cezaevine teslim edilmezde, cezaevi personeli bir kaç günde bir, biriken mektupları PTT şubesine gelip kendileri alırlar. İkincisi ise Mektuplar varış şehrine vardıktan sonra, teslim edilecek cezaevinin şehrin dışında olması nedeniyle, bu cezaevine her gün değilde,bir kaç günde bir gidilmesi nedeniyle geç teslim edilebilir. Eğer mektup sorgulama ekranında (Köy dağımına tabi) yazısını görürseniz anlayınki bu cezaevi için teslim günü bekleniyor.

APS gönderimlerinde Alındı belgeleri aşağıdaki gibidir. 

aps nedir

APS Mektup gönderiminin PTT kurumundaki fiyatları 24 TL dir. Aynı şehirden aynı şehire mektup gönderiyorsanız 5 TL inidirm yapılır. Web sitemizde ise APS gönderim tipi 26 TL dir. 

Postaneye gitmeden APS ile mektup göndermek için Tıklayınız.