Online Mektup Nedir? Nasıl Yazılır?

Online Mektup Nedir? Nasıl Yazılır?

Online Mektup, İnternet ortamında postaneye gitmeye gerek kalmadan, desenli kağıtlar üzerine mektup yazılıp postaya verilmesine imkan sağlayan Mektup Yaz hizmetimizin ta kendisidir. 2011 Yılında ilk hizmete başladığımızda hizmetimizi Online Mektup olarak adlandırdık. Ancak zaman içinde üyelerimizin bize e-mektup, Dijital Mektup gibi isimerlede anıldığımızı öğrendik.

1- Online Mektup Nedir?

Arkadaşlar gerçekten çok çok fazla sayıda sitemiz Canlı desteğinden ' Cezaevine  Online Mektup nasıl gönderebilirim ' sorusu soruluyor. Cezaevleri dışında diital ortamdaki kullanılan Online-mektup, bildiğimiz Hotmail, Gmail gibi e-mal servisleridir. Bu konuda yanlış anlaşılma vardır. Biz sadece Türkiyemiz değil dünyanın her yerindeki cezaevlerine mektup gönderiyoruz bu konudaki tecrübemiz zirve noktasında. Dünyanın hiç bir yerinde Cezaevlerine, yazılı olmaksızın diital ortamdan e-mail atar gibi e-mektup gönderimi yoktur. 2011 Yılında MektupYaz hizmetini kurduktan sonra mektuplar elektronik ortamda yazıldığı için halktan bazı kesim hizmetimizi online-mektup olarak adlandırmışlar. Hatta bazıları mektupların kağıtlara basılarak gönderildiğini bilmediklerinden elektronik ortamda yazılı olmadan gönderildiğini düşünmüşler. Bu işin doğrusu Cezaevlerine ancak ve ancak kağıtlara basılı mektuplar gönderlebilir. online-mektup  olarak bizim servisimiz yani MektupYaz kasdedilmektedir.

online mektup nedir

2- Online Mektup Nasıl Yazılır?

1 Numaralı yazımızda anlattığımız gibi cezaevlerine e-mektup derken hizmetimiz kastedilmektedir. Buradan kolayca hiç bir doğrulama gerektirmeden web sitemize üye olup Online-mektup yazılacak panele giriş yapın. Sizi ilk bu ekranımız karşılayacak. 

online mektup, e-mektup, e-mektup nedir, e-mektup nasıl yazılır

Mektup Oluştur butonuna tıklayın. Bu butonu her kullanışınızda yeni bir mektup açar. Önce mektuba bir isim verin. Ardından sizi şu şekilde bir panelimiz karşılayacak.

online mektup, e-mektup, e-mektup nedir, e-mektup nasıl yazılır

Harika desenli kağıtlarımızdan bir tanesini seçip tıkladığınızda ektedi gibi kağıt sayfanın en altında açılır. Üzerine mektubunuzu yazmaya başlayabilirsiniz. işte online-mektup budur.Siz elektronik ortamda yazarsınız ama biz onu gerçeğe dönüştürüp alıcıya teslim ederiz. 

3- E-Mektup Nasıl Gönderilir?

Sayfamızda mektubunuzu yazdınız fotoğralar ve diğer içerikler eklediniz peki sonra. Yine aynı sayfadan ayrılmadan sayfanın alt kısmında alttaki gibi bölüm göreceksiniz. Adresler bölümü. 

online mektup, e-mektup, e-mektup nedir, e-mektup nasıl yazılır

Normal e-ticaret sitelerinden farklı olarak biz 2 adres isteriz. E-ticaret sitelerinde aldığınız ürünün teslim edileceği tek adres yeterli bilirsiniz ama bizde mektubu gönderen kişinin isim soyad ve adresi ile mektubu alacak kişinin isim soyad ve adresi ayrı ayrı kaydedilmelidir. Resimde gördüğünüz gibi üstteki yeşik kutuya göndericinin bilgileri, alttaki sarı kutuya ise Alıcının isim soyad ve adresi kaydedilmelidir. Bunu 1 kez yapmanız yeterlidir. Sonraki işlemlerinizde sadece adres seçmeniz yeterli olur. 

Bu işlemin ardından Postaya ver butonuna basarak online-mektup tamamlanmış olur. Bu yazdığınız online-mektup ve eklediğiniz diğer içerikler tarafımızca en kaliteli içeriklere basılarak hazırlanır ve PTT ile dünyanın her yerindeki alıcıya gönderilir.

Türkiyemizdeki Tüm E Tipi Cezaevleri Adresleri için Tıklayın

Türkiyemizdeki Tüm T Tipi Cezaevi Adresleri İçin Tıklayın

Türkiyemizdeki Tüm F T Tipi Cezaevi Adresleri için Tıklayın

Mektup yazmak istediniz ama ne yazacağınızı bir türlü bilemediniz. Harika ipuçları için Tıklayınız.