Cezaevine Mektup Nasıl Yazılır?

Cezaevine Mektup Nasıl Yazılır?

web sitemizi kullanarak postaneye gitmeden, kağıtla, kalemle, zarfla uğraşmadan birbirinden güzel desenli kağıtlar ve zarflarla, tatilde, vapurda, trende, uçakta nerede olursanız olun mektup yazıp resimler, kartpostallar, ücretsiz kitaplar, dosyalar, belgeler ekleyip Cezaevine Mektup gönderebilirsiniz. Cezaevine Mektup Nasıl Yazılır ,Nasıl gönderilir sorusunun cevabı ve, E-Mektup olarak ta anılan web sitemiz nasıl kullanılıldığını öğrenmek isterseniz Tıklayın.

 cezaevine mektup, mektup yaz, mektup gönder, online mektup, mahkuma mektup,  

 cezaevine mektup, mektup yaz, mektup gönder, online mektup, mahkuma mektup,

 1- Cezaevine Mektup Yazarken Desenli Kağıtlar ve Zarflar kullanabilirmiyim?

Desenli kağıtların ve zarfların Cezaevlerine gönderilen mektuplarda kullanılmasında hiç bir mahsur yoktur. Yaklaşık 10 yıldır desenli kağıtlar ve zarflarla sadece Türkiyemiz değil dünyanın her yerindeki cezaevlerine mektup gönderiyoruz. Özellikle cezaevlerine gönderilen mektuplarda desenli içeriklerin kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Nedeni ise orada bulunan kişileri daha mutlu etmesidir. Hiç bir renkliliğin olmadığı o dört duvar arasında çiçek yada kedi desenli bir mektup zarfı almak gerçekten daha fazla mutlu eder.

2- Cezaevine Mektup Yazarken Nasıl Başlamalıyım?

Mektuptaki hitap, göndereceğimiz kişi ya da kurum göz önünde bulundurularak seçilmelidir: Sevgili Kardeşim, Canım Kardeşim, Canım Babacığım, Aziz Dostum, Saygıdeğer Büyüğüm, Sayın Murat Bey, Sayın Genel Müdürüm gibi. Tabi her mektup sevgi dolu olmayabilir. Küfür ve hakaret oluşturmayacak sıfatlarda kullanabilirsiniz. Hakaret ve küfür durumlarında belki cezaevi personeli mektubu teslim etmeyebilir. Buraya kadar bile olsa Cezaevine Mektup Nasıl Yazılır sorusunun kısmi cevaplarını anlayabiliriz.

cezaevine mektup, mektup yaz, mektup gönder

3- Cezaevine Mektup Yazarken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Cezaevine Mektupta başlangıçta şunu yazın ortada bunu yazın gibi bir kural yoktur aslında. Gönlünüze göre yazabilirsiniz. Ancak ölüm durumları, çok acı olaylar mektupla haber verilmemelidir. Dört duvar arasında çaresiz olan kişileri dahada çaresiz bırakır ve istenmeyen durumlara yol açabilir. Bu konuya dair hayatının büyük bölümü cezaevinde geçen bir mahkumun şahit olduğu gerçek bir cezaevi Hikayesini Buraya koyalım. Kara haberli bir mektubun çok üzücü sonucunu izleyelim.
Mektupta kullanılan ağır ve kırıcı sözler, ileride pişmanlığa yol açabilir. Ancak, yazının kalıcı etkisi nedeniyle, yarattığı kırgınlık tümüyle unutulamaz. Cezaevine yazılacak mektuplarda eğer yazacak bir şey bulamıyorsanız Makalemize mutlaka göz atın. Sizler için tecrübemizle cezaevinde kalan kişilerin sizden neler beklediklerini derledik. Birde size muhteşem bir örnek mektup ekleyelim. Umarız ilham olur.Bir gün sizlerede Cezaevine Mektup Nasıl Yazılır şeklinde sorulursa bu yazımız çok faydalı olacaktır.

cezaevine mektup nasıl yazılır, cezaevine mektup mektup yaz, mektup gönder, online mektup,

cezaevine mektup nasıl yazılır, cezaevine mektup mektup yaz, mektup gönder, online mektup,

cezaevine mektup nasıl yazılır, cezaevine mektup mektup yaz, mektup gönder, online mektup,

Cezaevine Mektup gönderirken mektupları kısa tutmamanızı öneririz. Öyle baştan savma ayıp olmasın diye yazılmış gibi durmasın. Uzun bir mektup ile kısacık mektup arasında ücret çok değişmez ama alıcıyı mutlu etmesi açısından uzun mektuplar çok makbuldür. Hiç yazacak bir şey bulamasanız bile şiir kopyala yapıştır yapın.

4- Cezaevine Mektup Zarfı Nasıl Yazılır?

Cezaevlerine mektup gönderirken zarfın nasıl hazırlanması gerektiğini burayı Tıklayarak detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Burada önemli olarak şunu belirtelim. Alıcı adres detaylı olmayabilir örnek (Silivri Cezaevi 2 Nolu T Tipi A6 Koğuşu) yazabilirsiniz bu yeterli. mahalle cadde alanına posta koduna hiç gerek yok. Ancak gönderici adresi detaylı olsun arkadaşlar. Nadirende olsa cezaevi personeli farklı sebepler öne sürerek mektubu iade edebilir. İade sebebide gönderici adresi yok şüpheli demezler. Siz işinizi sağlama alın. Gönderici adres vermek istemezseniz ( iade adresi MektupYaz 50 yıl ptt şb sultangazi istanbul) yazabilirsiniz. Daha farklı sorularınız olursa bakın aşağıda solda whatssap yine sağ taraftada canlı deste butonu 24 saat aktiftir. lütfen sorularınız olursa çekinmeyin.

mektup zarfı nasıl yazılır

Eğer Cezaevine Mektup yerine sadece fotoğraf göndermek isterseniz ve ne tür fotoğraflar göndereceğinize karar veremediyseniz Burayı tıklayarak makalemize göz atın. kesinlikle yardımcı olacaktır.

Sevdiklerinize şimdi Buradan mektup yazıp gönderebilirsiniz.

Gönderdiğiniz mektupları nasıl takip edeceğinizi bilmek isterseniz Tıklayın.

2- CEZAEVİNE MEKTUP NASIL GÖNDERİLİR?

Cezaevine Mektup Nasıl Gönderilir merak ediyorsanız, bir yakınınızın cezaevine girmiş olması muhtemel. Peki Cezaevine Nasıl Mektup Gönderilir kısa kısa anlatalım sizlere. 

Cezaevine 4 farklı yöntemle mektup gönderilir. Bu yöntemlerin tamamındada mektuplar basılı ve yazılı olarak kader mahkumuna teslim edilir. 

1- En popüler yöntem olan www.mektupyaz.com.tr kullanarak Cezaevine Mektup gönderebilirsiniz. Fotoğraflar ekleyebilirsiniz. Kartpostallar ekleyebilirsiniz. Ücretsiz Kitap ekleyebilirsiniz. Ücretsiz kokular ekleyebilirsiniz. PDF, WORD, PNG, JPG Formatlarında Dosya Belge ekleyebilirsiniz. Desenli kağıtlar ve zarflar kullanabilirsiniz. Sabit adresiniz yoksa MYPK yani Mektup Yaz Posta Kutusu kullanabilirsiniz. Bu seçenekte imkanlar ne kadar geniş değil mi?

2- Ben web site kullanamam. Telefonumu bile zor kullanıyorum derseniz Whatsapp ile Mektup gönderebilirsiniz. 0 850 305 0186 numaralı whatsap hesabımıza, normal whatsapp tan mesaj atar gibi yazdığınız yazılarınız ve ekleyeceğiniz fotoğraflar veya dosyalar belgeler www.mektupyaz.com.tr deki panel hesabınıza Mektup Yaz ekibi tarafından işlenerek Cezaevine gönderilir.

3- Fax ile Mektup gönderim seçeneğidir. Aman dikkat. Bu seçenekte cezaevi fax'ı kabul eder ama öyle ölümlü kazalı büyük olaylar olmadıkça bu mektupları kolay kolay teslim etmez. PTT den gönderilen mektup gerekir. wwww.mektupyaz.com.tr de Fax ile Mektup gönderme seçeneği vardır. Bu seçenekte sadece düz kağıda yazı gönderilebilir. 

4- Elinizde yazacağınız mektupları Postaneye giderek göndermek seçeneğidir. çok zahmetlidir. Fotoğraf çıkarması, yazı yazması bir ayrı zordur. Tüm bu kağıt kalem yazma merasiminden sonra birde Postanede saatlerce sıra bekleyip postaya vermek gerekir. Bu kadarlada bitmez birde takip etme zorluğu vardır. Bu seçenekte desenli kağıt zarf bulmak çok zordur. ilk seçenekteki imkanların onda biri bile bulunmaz.

Son seçeneği elediyseniz sizi web sitemize davet ediyoruz. Mektuba dair içerik çeşidinde, dünyada bir eşimiz benzerimiz yoktur. Mektup yazmak ve göndermek için Tıklayınız.