Yurtdışına Mektup Nasıl Gönderilir?

Yurtdışına Mektup Nasıl Gönderilir?

Hizmetimizi kullanarak sadece Türkiyemiz değil, Dünyanın her yerindeki ülkelere Postaneye gitmeden, kağıt kalem gerekmeden Mektup, Resim,ve Kartpostal gönderebilirsiniz. İkit çeşit Yurtdışına Mektup gönderim yapma şekli vardır. Buyrun lütfen..

1- Normal PTT Yurtdışı Mektup Nasıl Gönderilir?

Mektuplarınızı nasıl yazacağınızı Buradan,  Mektup nasıl gönderilir için Buradan detaylı bilgi edinebilirsiniz. Şimdi eğer mektubunuzu elde yazıp PTT ye götürdüyseniz PTT kurumunun eskiden bu yana yurtdışına standart gönderim şekli olan Uluslararası Gönderim ile mektubunuzu gönderebilirsiniz. Bu gönderim şeklinin özelliği daha ucuz olmasıdır. Birde tüm dünya ülkeleri için hemen hemen birbirine yakın fiyatlar uygular. Teslim süreleri varış ülkelerine göre değişir arkadaşlar. 7 ile 25 gün arasında teslim edilirler. Ucuz olması avantaj ama teslim süresi yönünden dezavantajlıdır.

Yurtdışına mektubunuzu Hizmetimiz üzerinden gönderiyorsanız eğer, PTT kurumunun bu tarifesini, alıcı adresi olarak yurtdışı seçtiğiniz anda otomatik uygularız. 

yurtdışına mektup, yurtdışına mektup nasıl gönderilir

2- Turpex ile Yurtdışına Mektup Nasıl Gönderilir?

Bu yöntem biraz pahalı olmakla birlikte ülkelere göre fiyatları ciddi oranlarda değişkenlik gösterir. Ancak bu yöntemin avantajı ise 3 gün gibi kısacık sürede sanki yurtiçi mektup gibi teslim edilir. Bu yöntemi, elde yazdığınız mektuplarda kullanmak için PTT şubesinde gişe memuruna 'Mektubumu Turpex ile göndermek istiyorum' demeniz yeterlidir. Fiyatını önceden mutlaka sorun. Hizmetimizi kullanarak yurtdışına mektup göndermek istediğinizde ise Turpex tercih edecekseniz, yine PTT şubesinde memura sorduğnuz gibi, sağ alt köşede Whastsapp, sol alt köşede ise canlı desteğimizden kesinlikle bilgi alınız. Gönderinizin şeklini biz değiştireceğiz ve talebiniz doğrultusunda Turpex uygulayacağız.

yurtdışına mektup, yurtdışına mektup nasıl gönderilir

3- Yurtdışına Mektup Takibi Nasıl Yapılır?

Her iki gönderi tipininde takip şekli aynıdır. Sizlere Mektup Takibi Nasıl Yapılır isimli tam detaylı yazımızda tüm mektupların takibinin nasıl yapılacağını anlattık. Burada yüzeysel geçmeyelim. Çünkü takip çok önemlidir.