Cezaevine eşya gönderilir mi?

Cezaevine eşya gönderilir mi?

İnternette arayarak yazımıza ulaştıysanız peşinen çok çok geçmiş olsun dileklerimizi iletelim size çünkü muhtemelen bir yakınınız cezaevine girdi. Ona eşya göndermek istediniz. Ama Cezaevleri her zaman aklımıza gelecek en son yerler olduğu için kuralları ile ilgili hiç bir fikrimiz olmaz. Peki Cezaevine eşya gönderilir mi? Hangi eşyaları kabul ederler. Yaklaşık 12 senedir cezaevlerine eşya ve mektup gönderen bir firma olarak uygulamadaki kuralları net bir şekilde sizlere ileteceğiz.

Öncelikle internet üzerinden dünyanın her yerine her kuruma her Cezaevine mektup Resim Kartpostal Kitap Dosya Belge gönderen bir firma olduğumuzu belirtelim. Tüm bunları Postaneye gitmeden sıra beklemeden hemde Çok Ekonomik Fiyatlarla gönderebilirsiniz. Sağ üst köşeden üye olup dünyada bir benzeri daha olmayan eşsiz panelimize giriş yapın.

1- Cezaevlerine eşya gönderilir mi?

Evet gönderilebilir ancak şu şekilde, Ülkemizdeki tüm cezaevlerinde Kantin sistemi vardır. Ancak hayal ettiğiniz gibi mahkumların market gibi girip alışveriş yaptıkları bir yer değildir. Temel ihtiyaçlarını sipariş verebilecekleri depo gibi bir yerdir. Bu kantinlerde iç çamaşırı, atıştırmalık, sebze meyve, kahvaltılık ürünler ve küçük bir mahalle bakkalında bulunması gereken traş malzemeleri vs gibi ürünler bulunur. Mahkum bu ürünleri Kantinden almak zorunda olduğu için bu tip ürünleri dışarıdan gönderemezsiniz. Almazlar. Göndersenizde İade gelir. Ben tek tek kalem kalem yazmayacağım ama siz tahmin edin. Bir kaç kez mektupla birlikte Desenli mektup kağıtları ve Zarfları gönderdik ama mektup komple iade geldi. Nedeni ise Kantinden almalıdır şeklinde oldu. Yiyecek içecek asla gönderilmez. 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Silivri cezaevinde bir kantin.

2- Cezaevine hangi eşyalar gönderilir?

Size bu konuda harika fikirler vereceğiz. Cezaevlerine Kot pantolon, Kumaş pantolon, Gömlek, Kazak, Eşofman takımı, Tesbih, Ayakkabı, Kitap, Dergi, Mont, Ceket gibi ürünleri gönderebilirsiniz. Mesela çorap kantinde bulunur. Bu nedenle çorap göndermeyin. Şimdi Cezaevleri ile ilgili bir şeyi çok çok iyi anlamanızı istiyoruz. Tam olarak anlayıncaya kadar defalarca okuyun. Cezaevleri Devlet Kurumlarıdır. Ancak her cezaevi uygulamada kendi içinde bir devlet gibidir. Cezaevi yönetimi kuralları kişiye göre farklı yorumlayarak uygulayabilir. Örnek, yakınınıza on tane çorap gönderdiniz ama kabul edilmedi iade edildi. Ancak cezaevinde hiç parası olmayan çok iyi halli bir mahkumun adına gelen çorapları kabul edebilir. Burada cezaevi insiyatif uygular. Bu tür küçük şeyler de farklı yorumlar olabilir. Ama açlıktan ölüyorda olsa yiyecek içecek alınmaz. 

Arkadaşlar size bir internet sitesi önereceğim. Bu tür eşyaları buradan gönül rahatlığı ile gönderebilirsiniz. Cezaevi bir nedenle reddederse geri iade gelir. Paranızı hesabınıza iade ederler. Tüm kargoları PTT Kargo ile yaptıkları için kargo sorunu yaşanmaz. web sitesi PTTAVM

Cezaevine eşya gönderilir mi sorunuza bazı yanıtlar verdik. yinede aklınıza takılacak bir şey olursa mektup göndermek zorunda değilsiniz tabi hiç çekinmeyin whatsapp tan bize sorabilirsiniz. seve seve yardımcı olabiliriz.

Mobil uygulamalarımızı buradan indirebilirsiniz.  Android için Buradan  İOS için Buradan