Aşk Mektupları Nedir, Nasıl Yazılır?

Aşk Mektupları Nedir, Nasıl Yazılır?

Kimbilir belkide yeryüzündeki ilk mektup bir Aşk mektubu olabilir duvar çizimleriylede olsa. Aşk çok güçlü bir duygudur. Gerçek aşık bir birey aşkı için ölümü bile göze alabilir. Aşk Mektupları nasıl yazılır biraz irdeleyelim.  Çok uzatmadan öncelikle Kalbimizdeki sevgiyi Aşk'ı öyle güzel anlatmalıyız ki Aşk'mı hastalıkmı belli olmalıdır. Size bazı küçük ipuçları verelim. Gerisi size kalmış bir şey.

1- Aşk Mektupları İçin Kağıt ve Zarf Seçimi

Aşk Mektupları biraz değil ciddi bir özen ister. Mektubu hazırlarken ne kadar dikkatli ve titiz davrandığınızı alıcı kişi mutlaka anlayacaktır. Baştan savma olmamalıdır asla. Sevginizi yazacağınız kağıdı dikkatle seçin. Çiçek desenli bir kağıt tavsiye ederiz çünkü Gül aşk demektir çiçek dilinde. Mektubunuzu web sayfamızda yazıp hazırlayacağınız için temiz olduğundan endişe etmenize gerek yok. Adeta el değmeden mükemmel kalitede kağıtlarla hazırlanır.  Bir kaç tane zarf ve kağıt örneği buyrun..

aşk mektupları, aşk mektupları nasıl yazılır aşk mektubu nedir, mektup yaz, mektup gönder online mektup

Bir başka desenli mektup kağıdı örneği

aşk mektupları, aşk mektupları nasıl yazılır aşk mektubu nedir, mektup yaz, mektup gönder online mektup

Zarf örneklerinden bazıları..

aşk mektupları, aşk mektupları nasıl yazılır aşk mektubu nedir, mektup yaz, mektup gönder online mektup

Bir diğer desenli zarfımız ve sayfamızda yüzlercesi

aşk mektupları, aşk mektupları nasıl yazılır aşk mektubu nedir, mektup yaz, mektup gönder online mektup

2- Yazı Türü Seçimi nasıl olmalıdır?

Şu an okuduğunuz yazı türü genel iletişimde kullanılan bir yazı türüdür. Ancak Aşk Mektuplarında kullanılacak yazı türü farklı olmalıdır.  Comic sans yazı türü hem el yazısına benzer hem kağıt üzerinde gerçekten çok ama çok şık durur. Aygıtınızın özellikleri destekliyorsa daha farklı yazı türleride kullanabilirsiniz. Ama bu okuduğunuz yazı türünü değiştirin dilekçe yazmıyorsunuz sonuçta.

3- Aşk Mektupları Nasıl Yazılır?

Kağıt seçimini ve zarf seçiminin ardından yazı türü seçimini anladık. Şimdi gelelim esas konuya. Neler yazacağız nasıl yazacağız. Öncelikle hayal dünyasından değil beraber ortak anılarınıza odaklanın. Bu anıları anlatırken öyle bir dokununki o anları adeta yeniden yaşasın. İsim asla kullanmayın bunu yerine Meleğim Aşkım, Herşeyim vs gibi size özgü ifadeleri kullanın. Küçük bir örnek,

1. Aşkım Sevgilim Birtanem Merhaba

İki gözümün çiçeği ben geldim. Mektup yazmak mesajlaşmak gibi değil dediler denemek istedim. Gerçektende bu çok farklı bir duygu. Bunu mektuba başlayınca anlıyorsun. Ne yazacağımı bir türlü kafamda kuramadım. yaşadığımız her şey tanıştığımız ilk günden bu yana film şeridi gibi defalarca gözümün önünden geçti. Meğer ne kadar dolu dolu anılar yaşamışız seninle. Tanıştığımız ilk günü anlatacağım sana. Cafeden ayrılıyorduk aslında o gün. Hesaplar ödendi. Eller yıkandı lavaboda. Taki arabaya kadar bile binmiştik. Tabi benim yirmi liralık montu unuttuğumu anlayıncaya kadar. Geri döndüğümde gördüm seni. Yeni gelmişsiniz. Daha ceketini çıkarıyordun. Öyle rahasız edici bakmam aslında ama bana o an ne olduysa gözlerimi alamadım senden.

Daha önce hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Taş kalpli derdi arkadaşlarım. Eh ne yapayım zorlamı beğeneydim. İnan sevgilim dizlerimin bağı çözüldü. Yüzük takmayı her zaman saçma bulan ben nasıl olduğunu bilmeden parmaklarını gözlemledim o an. Meğer ne kullanışlı bir basit metal parçasıymış. Kalp atışlarım o kadar hızlandıki korktum biraz. Ne olmuştu bana öyle. Beynim kısa bir süre iptal oldu. Sonra önce derin bir nefes ve her zamanki kararlı net duruş. Önce ne yapacağıma karar vermeliydim. Birinci karar mekan terk edilemez. Ufak bir yalancık ile arkadaşlarımı tekrar Cafeye çağırdım. Yanıma geldiklerinde bendeki garipliği hemen anladılar. Kötü bir haber almış olabileceğimden şüphelendiler. Biraz rahat görünmeye çalıştım.

Başarılıda oldum. Birinci evre tamamdı. Şimdi ikinci evre olarak tanışmak vardı. Yani seninde en küçük bir bakışını yakalasam cesaretleneceğim ama yok. O anlarda hayatımın o anlardan öncesi ve sonrası olarak ikiye ayrıldığını hissedebiliyordum. Gerçekten hiç tecrübem yoktu bir kıza açılmakla ilgili. Daha önce hiç böyle bir durum için hazırlıkta yapmamıştım. Arkadaşlarımın bana kaçamak bakışlarını yakalıyordum sürekli. Anlamaya çalışıyorlardı onlarda çok haklılardı. Seyrettiğim dizilerde filmlerde nasıl oluyordu bu tanışma işleri şöyle hafızamı yokladım saniyeler içinde yüzlerce dizi film sahnesi gözümün önünden geçti. Saçma sapan onlarca senaryo dönüp durmaya başladı aklımda. Sürede kısıtlı sabaha kadar oturacak değilsin ya. Bir çuval inciri berbat etmekte vardı hani.

Vaktin nasıl geçtiğini ben hiç anlamadım. Konuşmalarınızı anlayabilmek için bir mikroon gibi diğer seslere kapattım kulağımı. Kadıköyde çalıştığın mağazadaki müdürü anlatıyordun. O kadar rahatladım ki artık işlem tamamdı. Sizin hazırlanıp kalkmanızı kaçamak bakışlarla izledim. İşte o an. Gitmek için ayağa kalkıp yola koyulduktan sonra dönüp bir saniye bakışın.  Meleğim senin çalıştığın mağazaya tabiki tesadüfen gelmedim. Bana biraz pahalı alışverişe maloldu ama işte sen 6 yıldır kalbimdesen, evimdesin. 

Hoşgeldin İyiki geldim Meleğim.

Bu Aşk Mektubunda ilk karşılaşmanın yaşandığı anlar anlatılmış. Bazı hiç bilinmeyenler de anlatılmış. Bu mektubu daha ilginç kılar. Sizinde okuduğunuz gibi mektubu yazan adeta o anları yeniden canlandırmış. Mektubu okuyan kişinin okuduklarını hayal edeceğini unutmayın. Sizin için Buraya bir dizi sahnesi bırakacağız. Dizi sahneleri sıradan gibi gözüksede uzmanlar tarafından dikkatle hazırlanır. Hiç mektup yazmayı bilmeyenle bir yazarın arasında geçen bir buçuk dakikalık bir video. Belki ilham olur.

Bir başka Aşk Mektubu Örneği

  2. Yine Ben Sevgilim

Baktım ki bugün sana olan sevgimi yazmadığım bir tek yazılı mektup platformu kalmış, hayır oda kalmamalı dedim ve başladım. Ama bu bambaşka bir şeymiş Aşkım. Kaç kez yazdım kaç kez sildim. Mümkün olsaydı denizin üzerine yazardım. Ay'a yazardım Yıldızlara yazardım. Bugün yaşımı sordular dört dedim. gül gül öldüler valla. Ama sonunda ' Ondan önce hiç yaşamamışım ki '  dediğimde anlamsız bir sessizlik çöktü ortama. Başkada bir şey demedim herkes anladı. Bence yeryüzündeki en anlamlı ve yaşanılması gereken duygu Aşk birtanem. 

Sen olmasaydın ne olurdu diye bazen yokluyorum kendimi. Yaşamaya devam ederdim sanırım ama insan yarısı olmadan ne kadar yaşayabilirse. Sana rastladığım ilk gün su almak içindi aslında ne kadarda susamıştım lakin seni gördüğümde susuzluğu unutmuştum. Aşk, yaşamın kaynağı suyu unutturmuştu bana. Belkide tesadüf değildi esas hayat kaynağım oradaydı. Bizimde bilmediğimiz gizemler var belkide.

Sonsuz Aşkım Benimle Kal Sonsuza Kadar..

4- Aşk Mektubunda Neler Yazılmaz?

Arkadaşlar bunu çoğu zaman bilinçsizce yapıyorsunuz ama   Ben sensiz yaşayamam, Ya benimsin Ya kara toprağın, Sensiz ölürüm daha iyi,   vs gibi zorlayıcı ifadelerden uzak durun. Onun özgürlüğünü kısıtlayıcı en küçük kelimeye bile yer vermeyin. Bu onu korkutur. Aşk korku üzerine kurulmaz sevgi üzerine kurulur. Bu ifadeler sizin çaresizliğinizi hissettirir karşı tarafa. Çaresiz insan güçsüz insandır malesef. Daima güçlü olduğunuzu hissttirin. Mektubunuza daima ümitli olmak, gelecek güzel günler, güzel dilekler hakim olsun. Hele hele ölüm, mezar gibi anımsaması bile kötü olan hiç bir cümleye izin vermeyin.

4- Dünyanın En Eski Aşk Mektubu

Dünyanın bilinen en eski Aşk Mektubu bundan 4000 - 4500 yıl önce Türkiyede yazıldı. Profosör Hilprecht, 1889-1900 Yılları arasında Mezopotamyanın Niffer vadisinde yaptığı kazıda bir levha bulur. Bilinmeyen bir çivi yazısı olan bu levha Osmanlı hükümetine teslim edilir. Bu vesika yıllar yıllar sonra ünlü sümerolog Muazzez Çığ ve Hative Kızılay tarafından ele alınır ve çözülür. Tablet artık bilimsel olarak kanıtlanmış bilinen en eski Aşk mektubudur. Tablette ortaya çıkan şiir şu şekildedir.

Güveyi, Kalbimin Sevgilisi / Senin Güzelliğin Fazladır, Bal Gibi Tatlı / Beni Büyüledin /  Senin Önünde Titreyerek Durayım/  Güveyi, Seni Okşayayım/  Benim Kıymetli Okşayışım Baldan Tatlıdır/  Bağışla Bana Okşayışlarını/  Benim Beyim Tanrım/ Benim Beyim Baygınlığım/ Anlilin Kalbini Memnun Eden Su-sin'im /  Bağışla Bana Okşayışlarını

aşk mektubu

Resimdeki tableti İstanbul Arkeoloji Müzesinde ziyaret edebilirsiniz.

 

Aşk mektuplarınızı Postaneye gitmeden kağıt kalem gerekmeden birbirinden güzel desenli kağıtlara yazabilir resim ve kartpostalda ekleyerek postaya verebilirsiniz. Mektuplarınızı özenle hazırlayıp sizler adına postalıyoruz. Aşk mektupları ile ilgili sorulşarınız olursa çekinmeden Canlı desteğimiz veya whatsap hattımızdan günün 24 saati sorabilirsiniz.