Mektupyaz Posta Kutusu Nedir?

Mektupyaz Posta Kutusu Nedir?

Sabit adresiniz olmasa da, yada güvenlik nedeniyle adres vermeden mektup alıp mektup göndermek istediğinizde veya Türkiye dışında yaşayıp daha ucuz ,kolay mektuplaşmak için Diital yazılı posta kutunuzdur.Türkiye dışında yaşayan yada Türkiyemizde yaşayan ama sabit adresi olmayan gezgin onbinlerce vatandaşımız mevcut. Bu durumda olan üyelerimiz, Türkiyemizde bulunan yakınlarına web sitemizi kullanarak mektup yazmaktalar. Türkiyemizdeki yakınları bu mektuplara cevap göndermek istediklerinde çok yüksek posta ücretleri ve çok uzun sürelerle karşılaşmaktalar. Birde mektupları ulaştıramıyorlar. Burada harika bir çözüm ürettik. Yakınlarınız, mektuplarınızı MektupYaz adresine gönderiyorlar. Bizlerde bu mektupları aslında daha önce taratarak whatsapp yada mail adreslerine göndererek sizlere ulaştırıyorduk. Şimdi Anasayfamızdaki MYPK butonuna tıklayarak kolayca okuyup indirebilirsiniz. Bu hizmetimiz Dijital Yazılı Posta Kutusu olarakta anılır. Pek Mektup yaz posta kutusu nedir tam olarak kısa kısa değinelim.

1- MektupYaz Posta Kutusu Nedir,Nasıl Kullanılır?

Web sitemize üye olan her müşterimizin kendisi görmesede bir MektupYaz Posta Kutusu Numarası vardır. Bu özelliği kullanmak isteyen üyelerimiz bu numaraları MYPK butonuna tıklayarak öğrenebilirler. Yakınlarına yazdıkları mektuplar içinde bu özelliği anlatarak nasıl kullanıldığını tarif etmeniz yeterli olur. Örnek yakınınız size yazdığı mektubun alıcı adresini şu şekilde yazmalıdır. ( Alıcı; MektupYaz, aracılığı ile İsim Soyadınız MYPK 1234  Adres 50 yıl PTT şb Sultangazi-İstanbul)  Bizler sizler adına gelen mektupları taratarak ilgili posta kutusu hesabına yüklüyoruz. Göndericiler mektuplarını mutlaka APS veya APS Kargo olarak göndermeliler ve MYPK numarası ile birlikte vereceğimiz cep telefon numarasını adres içine yazmalılar.

Bu şekilde mektuplaşma hem çok ucuz hem çok çok hızlı olmaktadır. Türkiyede bulunan mektup göndericileri, mektuplarını karşı ödemelide gönderebilmektedirler. Biz mektubun posta ücretini ödeyerek alıyoruz. Daha sonra sizlerden tahsil ediyoruz. Türkiye dışından mektup gönderen kişilerin MektupYaz hesabındaki bakiyelerinde önceden verecekleri talimat doğrultusunda ücretleri kesilmektedir.

2- MektupYaz Posta Kutusu Hizmeti Ücretlimidir?

Taratılarak gönderilen mektupların sayfa sayısına göre Toplam 30-40 TL gibi ücret alınmaktadır. Karşı ödemeli gönderilen mektuplar için ödenen tutar, aynı tutar üzerinden tahsil edilmektedir.

3- MektupYaz Posta Kutusunu Kimler Kullanabilir?

Arkadaşlar bu özellik sadece Mektup almakta kullanılabilir. Harici kargo vs amaçlı kullanılamaz. MYPK kullanabilmek için öncelikle MektupYaz müşterisi olmalısınız. Türkiye dışında yaşayan ve yüksek posta ücretleri ödemek istemeyen üyelerimiz, yine gezgin Youtuber üyelerimiz, Türkiyede yaşayan ama gezerek çalışan üyelerimiz özellikle cezaevlerinden bekledikleri mektupları almak için kullanabilirler. Çok önemli bir husus MektupYaz bu özelliği kullandırmakta seçici davranabilir. Bu özelliği kullanmak isteyen her üye, sitemiz canlı desteği yada Whatsapp hattımızdan bizleri mutlaka bilgilendirmeleri gerekmektedir.

4-MektupYaz Posta Kutusundaki Mektuplar Nasıl Okunur?

Buradan hesabınıza giriş yaptığınızda Anasaayfamızda bulunan MYPK butonuna basmanız yeterlidir. Gelen mektubunuz varsa ödeme aşamasını tamamlayıp mektubunuzu okuyabilirsiniz. Aşağıdaki resimde işaretli botunda görülmektedir.

Mektup yaz posta kutusu

5- Avantajları Nelerdir?

1. Dünyanın neresinde olursanız olun yurtiçi fiyatlarla Türkiyemizdeki yakınlarınızdan Mektup alabilirsiniz. Örnek Yakınlarınz ABD ye gidecek mektup için en az 150-400 TL arası posta ücreti ile karşılaşmazlar. Bu miktar 15-24 TL arasına düşer. Nasıl ciddi avantaj değilmidir?

2. Dünyanın neresinde olursanız olun yurtiçi hızında mektup alabilirsiniz. Örnek ABD de yaşıyorsunuz. Türkiyemizdeki yakınınızdan size gelecek mektup en az 20 gün sürer. MYPK ile bu süre 3 güne düşer. Avantalı değilmi?

3. Sabit adresiniz yok ve bir kulağınızda yakınlarınızdan gelecek mektuplarda. MektupYaz Mektubunuzu takip eder sizin için. Mektubunuz kaçmaz geri gitmez. Marsta bile olsanız anında okuyabilirsiniz.

4. Kendi adresinizi vermeden mektup gönderip mektup alabilirsiniz.

Tüm bu bilgiler Mektup yaz posta kutusu nedir sorusuna tam cevap olmadıysa bize yazmaktan çekinmeyin.