Cezaevine para nasıl gönderilir?

Cezaevine para nasıl gönderilir?

Cezaevinde Mahkumu en çok sevindiren konu mahkumun hesabına para gelmesidir. Bunu ceza yatanlar iyi bilirler. Cezaevi işlerinin hepsi zordur. Mektup göndermek, Mektup almak, Eşya göndermek, Cezaevine Para göndermek ve daha bir çoğu her zaman can sıkıcıdır.  Bu zor işlerin bir çoğunu oturduğunuz yerden halledebilirsiniz.

 

Cezaevine Para Nasıl Gönderilir?  

Birkaç farklı şekilde cezaevinde kalan yakınlarınıza para gönderebilirsiniz.. Açıklamamızı iyi okursanız sorun yaşamazsınız. Aksi durumda para geri döner.

1. En Yakın Banka Şubesine Giderek Para Gönderebilirsiniz.

Bu işlem için para göndermek istediğiniz cezaevinin internet sitesine göz atın. Cezaevi Hesap adı ve IBAN bilgilerini kaydedin. Unutmayın her cezaevinin para yatırma kuralları farklıdır. Kimi cezaevi sadece tutuklu hükümlü isim soyad yeterli kabul ederken, kimi cezaevi Tutuklu hükümlünün TC no, Anne adı, Baba adı, Koğuş no gibi bilgileri isteyebilir. Bu bilgiler eksik olduğunda ilgili cezaevi, gönderdiğiniz parayı yine gönderim yaptığınız yere geri iade eder. 

2. En Yakın PTT Şubesine Giderek Para Gönderebilirsiniz.

Bu işlem 1 numaralı işlem ile aynıdır. Bir bankadan para göndermek ile PTT şubesinden para göndermekte fark yoktur. Ancak dikkat edeceğiniz husus şudur ki, Para bir nedenle kabul edilmezse ve geri iade gelirse aynı bankaya yada PTT şubesine bizzat başvurup iade edilen parayı geri almalısınız. Buna çok dikkat ediniz. Ayrıca ilgili Cezaevinin hesap numarası ve hesap adı mutlaka yanınızda kayıtlı bulunsun .

3. Bankaların İnternet Şubelerinden Para Gönderebilirsiniz.

Bu işlem oldukça kolaydır ve takibide kolaydır. İlgili cezaevinin para yatırma kuralarına göz atın. Hesap bilgilerini kaydedin. Ardından Bankanızın uygulaması üzerinden EFT yada Havale yapın. Para bir nedenle geri dönsede çabucak haberiniz olur.

4. ATM lerden para gönderebilirsiniz.

ATM den Cezaevine Para Nasıl Gönderilir Bu işlem için yine ilgili cezaevinin web sitesinden para yatırma kurallarına bakın. Hesap bilgilerini ve gereksinimleri kaydedin. ATM başına vardığınızda işlem yapın. Her ATM nin kullanımı farklı olduğundan çok detaya girmeyeceğiz.